










Kosmiczny Teleskop Hubble'a zdobył ten przerażający obraz Jowisza. Co sprawia, że planeta wydaje się patrzeć na nas. Cień księżyca Ganymede przemieszcza się na szczycie chmury planety zwany Wielką Czerwoną Plamą.To niesamowite zdjęcie zostało zrobione przez aparat orbitujących obserwatoriów szerokokątnym aparatem, podczas gdy teleskop monitorował zmiany pogody wewnątrz czerwonej plamy. Jednak został opublikowany dopiero w tym tygodniu.
Osiem brzydkich zwierząt, które i tak powinniśmy chronić.

Dlaczego liście zmieniają kolor i opadają.
Zmieniające się liście jesienią są naprawdę niesamowite, ale są również bardzo frapującym przykładem jak natura wysila się, aby się chronić. Prawdopodobnie znana wam jest fotosynteza - to proces, który rośliny wykorzystują aby zamienić węgiel, dwutlenek węgla, wodę i energię światła na cukry i tlen i prawdopodobnie również wiecie, że fotosynteza zależy od pigmentu - kolorowego związku zwanego chlorofil - ale być może nie wiecie, że rośliny zawierają również wiele innych pigmentów. Niektóre z najważniejszych to karotenoidy - żółte, pomarańczowe i brązowe pigmenty, które nadają kolor takim warzywom jak kukurydza, marchewki, dynie i słodkie ziemniaki - i antocyjany, które nadają czerwony i fioletowy kolor wiśniom, jagodom, granatom i czerwonym jabłkom, to tylko kilka przykładów. Wszystkie z tych pigmentów odgrywają ważną rolę, ale jest zwykle znacznie więcej chlorofilu w roślinie, niż czegokolwiek innego, ponieważ fotosynteza to najważniejsze zadanie roślin. Jednak wiele drzew jest mniej aktywnych w zimie, ponieważ rosną na północnych szerokościach geograficznych, gdzie coraz mniej światła dociera do Ziemi w tym czasie. Drzewa te są nazywane liściastymi, od łacińskiego słowa, które oznacza "odpadać". Drzewa liściaste podczas zimy bardzo mało fotosyntezują, dlatego właśnie nie ma sensu marnować ogromnej ilość energii aby utrzymywać duże, zielone liście. Tak więc gdy dni stają się krótsze i chłodniejsze, drzewa wysyłają mniej substancji odżywczych do liści, a pozostawiają tyle aby roślina mogła przetrwać zimę.
Zawartość chlorofilu w liściach spada, a zielony kolor stopniowo znika. Gdy tak się stanie, pozostałe pigmenty - które były tam cały czas - są w stanie lepiej pokazać swoje kolory, zanim liście umrą całkowicie i spadną z drzewa. Tak, liście naprawdę nie zmieniają pigmentu - one po prostu tracą silny pigment zielony po to aby ujawnić inne kolory w ich tkance. Po tym jak drzewo przestaje dostarczać minerały i wodę do liści, to co pozostaje to tylko odrzucić je, a drzewo formuje specjalną warstwę słabo związanych komórek w pobliżu podstawy łodygi liści. Następnie kolejną warstwę komórek na samym dole łodygi która zupełnie odrzuca liście. Ostatecznie liście mogą spaść nawet przez leciutki wiatr. Potem zadanie należy do Ciebie aby te wszystkie liście pozbierać.

Dlaczego koty przynoszą martwe zwierzęta do domu ?
To aż nazbyt znajoma historia dla właścicieli kotów - otwierasz drzwi żeby wpuścić kota na obiad i co widzisz ?!? Martwe gryzonie, oczywiście.
Takie niegrzeczne zachowanie zastanawia wielu właścicieli kotów. Dlaczego, mimo wszystko, Twój kot musiał upolować swój posiłek, kiedy to miska jest wypełniona po brzegi Friskies? Czy kiciuś jest po prostu o wiele bardziej złosliwy niż wygląda?
Przed podjęciem decyzji, że wasz kot jest po prostu zimnokrwistym mordercą, właściciele kotów powinni zrozumieć kilka faktów na temat tego, co doprowadza ich zwierzaka do takiego zachowania.
Koty są, przede wszystkim, urodzonym myśliwi, jak ostatnie badania wykazały wpływ kotów na populacje ptaków i gryzoni. Koty rzekomo zabijają miliardy małych zwierząt rocznie w samych Stanach Zjednoczonych. Ale to nie czyni ich złymi - po prostu bardzo dobrze dostosowały się do mięsożernego stylu życia.
Choć były to jedne z pierwszych udomowionych zwierząt prawie 10.000 lat temu, koty zachowały instynkty łowieckie swoich dzikich przodków do dziś, jak również proste jelita, która pozwalają im trawić surowe mięso.
Jednak wiele kotów nie je swoich ofiar, a czasem nawet nie zabija. Wysterylizowane kotki częściej przynoszą swoje zdobycze dla swoich właścicieli, ale mają swoje powody.
W naturze matki uczą swoje młode jak jeść ich jedzenie, wnosząc do domu martwą lub ranną zdobycz. Koty domowe nie różnią pod tym względem. Jednak w dobie sterylizacji kotów domowych wiele kotek nie ma potomstwa i tym samym nie ma komu przekazać umiejętności łowieckich.
Pozostawiając martwe zwierzę na ganku, twój kot zachowuje swoją naturalną rolę jako matka i nauczycielka. Ty i Twoi domownicy jesteście dla swojego zwierzaka jak rodzina, tyle tylko że zastępcza. I twój kiciuś doskonale wie, że nie bylibyście wstanie złapać tak dorodnej i smakowitej myszy.
Zatem zamiast karać swojego pupilka za jego mroczne nawyki, lepiej sie zastanowić, co tak naprawde oznacza jego zachowanie, bo nie robi tego bez przyczyny.Od jedzenia do korzystania z kuwety, nawyki kota oparte są na bardzo rozwiniętym instynkcie przetrwania.
źródło: livescience

Salar de Atacama
Salar de Atacama jest największym zasolonym zbiornikiem w Chile i największym źródłem litu na świecie. Zdjęcie to wykonane przez Francesco Mocellin pokazuje część płaskiej soli w dniu 13 kwietnia 2009 roku. Lit stosuje się w produkcji akumulatorów, jak również do lutowania i smarowania.
Czytaj więcej o zdjęciu na Earth Science Picture of the Day
http://epod.usra.edu/blog/2014/09/salar-de-atacama.html
Zobacz zdjęcie satelitarne Salar de Atacama na
http://earthobservatory.nasa.gov/IOTD/view.php…
Zobacz więcej zdjęć Francesco Mocellin'iego na
https://www.flickr.com/photos/francesco_mocellin/

18.11.2014
Jak niezwykle piękny jest to małe stworzenie!
dowiedz się więcej:
https://en.wikipedia.org/wiki/Greta_oto
18.11.2014
17.11.2014
17.11.2014
13.11.2014
Stało się !
Poraz pierwszy w historii sonda kosmiczna wystrzelona z Ziemi wylądowała na komecie przemierzając tym samym odchłań kosmosu.
zobacz...
12.11.2014

Pierwsze zdjęcia !
Niesamowite, pierwsze zdjęcia z lądownika Philae z wypuszczonym sprzętem do lądowania. Zdjęcie zostało zrobione przez sondę kosmiczną Rosetta po tym jak Philae został odłączony w kierunku powierzchni komety.
Oglądaj na żywo:
http://bit.ly/rosettaliveblog
12.11.2014

12.11.2014
Już dzisiaj sonda kosmiczna Rosetta podejmie próbę - oby udaną - wejścia w orbitę i wylądowania i osadzenia lądownika na powierzchni komety. Można śledzić poczynania tej misji na blogu.
Blog:
http://www.theguardian.com/science/across-the-universe/live/2014/nov/12/rosetta-comet-landing-live-blog
Więcej informacji:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Rosetta_(sonda_kosmiczna)
12.11.2014
11.11.2014
06.11.2014
06.11.2014
05.11.2014
05.11.2014
31.10.2014
31.10.2014
Dlaczego oceany mają fale ?
Fale są tworzone przez przejście energii przez wodę, co powoduje, że poruszają się w ruchu po okręgu.
Ocean nigdy nie jest spokojny. Czy obserwując z plaży lub łodzi, spodziewamy się że zobaczymy fale na horyzoncie. Fale są tworzone przez przejście energii przez wodę, co powoduje, że poruszają się w ruchu po okręgu. Jednak woda w rzeczywistości nie podróżuje w falach. Fale przenoszą energię, a nie wodę przez ocean, a jeśli nie jest zasłonięte niczym, mają potencjał do podróżowania w skali całego basenu oceanu.
Fale są najczęściej spowodowane przez wiatr. Fale wiatrowe lub powierzchniowe fale, są tworzone przez tarcie pomiędzy wiatrem i wodą powierzchniową. Jak wieje wiatr na powierzchni oceanu lub jeziora, nieustająca siła tworzy grzbiet fali. Te rodzaje fal znajdują się na całym świecie w poprzek otwartego oceanu i wzdłuż wybrzeża.
Potencjalnie bardziej niebezpieczne fale mogą być spowodowane gwałtowną pogodą, jak huragan. Silne wiatry i ciśnienie z tego typu silnego sztormu powoduje gwałtowną, serię długich fal, które są tworzone z dala od brzegu na głębszej wodzie i stają się intensywniejsze gdy zbliżają się do brzegu. Inne fale mogą być niebezpieczne spowodowane przez podwodne zakłócenia, które wypierają dużą ilości wody bardzo szybko, takie jak trzęsienia ziemi, osuwiska, czy wybuchy wulkanów. Są to bardzo długie fale zwane tsunami. Tsunami i fale sztormowe nie należą do tych które gładko rozbijają się o brzeg. Fale te gwałtownie wchodzą na ląd z ogromną prędkością i z wielką wysokością i mogą wejść bardzo daleko w głąb lądu.
Grawitacja Słońca i Księżyca również powoduje fale. Fale te nazywane są pływami lub innymi słowy, fale pływowe. Jest to błędne przekonanie, że tsunami jest falą pływową. Przyczyną tsunami nie są pływy lecz taka fala może wystąpić podczas pływów.
źródło: NOAA
31.10.2014

31.10.2014
30.10.2014
30.10.2014
Nowa Tarantula (nie chrząszcz) nazwana John Lenon.
Naukowcy odkryli Bumba lennoni żyjąca w brazylijskiej Amazoni. Wyobraź sobie świat, w którym pająk został nazwany John Lennon – okazuje się, że to prawda.
Bumba lennoni jest to nowy gatunek ptasznika, który mieszka w amazońskim stanie Para, w Brazylii, według badań opublikowanych 20 października w czasopiśmie ZooKeys.
Choć nie jest szczególnie duży, jego ciało jest o 1,3 cala (34 mm) i szeroki nowo odkryty pajęczak należący do tej samej rodziny, jak rozmiaru talerza obiadowego Theraphosa blondi, największego pająka na świecie. Nazwany Goliat ptasznik, pająk który może osiągnąć długość stopy (0,3 m) i ważyć sześć uncji (170 gramów).
"Czekałem na chwilę aby poświęcić gatunek Johno’wi Lennon’owi, ponieważ jestem fanem Beatlesów," jak mówi lider badań Fernando Pérez-Miles, entomolog z Uniwersytetu Urugwaju" – „postanowiłem nie czekać dłużej." Pérez-Miles i jego koledzy odkryli Bumba lennoni w 2005 roku łapiąc go w pułapkę na stacji naukowej w Caxiuana w lesie krajowym, którego nazwa w przybliżeniu przekłada się na "miejsce pełne węży"- w języku Tupi. Okazy tarantul są przechowywane w Brazylijskim Museu Paraense Emílio Goeldi, gdzie Pérez-Miles i jego koledzy niedawno studiowali je szczegółowo i odkryli, że zwierzę to jest nowym gatunkiem.
Tarantula ta jest odmienna od ptaszników z powodu mniejszego narządu płciowego samca i dużej liczby struktur wokół otworu gębowego zwanych kapsułami. Małe guzki, które prawdopodobnie pomagają drapieżnikowi uśmiercić swoje ofiary, jak zauważył Pérez-Miles .Badacz nazwał pająka po Lennon’ie, ponieważ muzyk pomógł " aby ten świat był łagodniejszym miejscem".
źródło: National Geographic
27.10.2014

Znaleziono lód na Merkurym – planecie najbliższej Słońcu.
Astronomowie potwierdzili, że lód występuje na jednym z najmniej prawdopodobnych miejsc w Układzie Słonecznym - na Merkurym.
Planeta ta jest wśród najgorętszych w układzie – tylko Wenus ma wyższą średnią temperaturę, dzięki piekącej bliskości Słońca, które to podnosi temperaturę do maksymalnej wartości 426 ˚. Jednak planeta ukryta w lodowatych ciemnościach, może osiągnąć temperaturę nawet -137 ˚ zamrażając tym samym tzw. patche, które są prawdopodobnie szczątkami lodowych komet, które zostały wepchnięte w skalisty teren w ciągu ostatnich 100 milionów lat.
Naukowcy od dawna podejrzewali, że na Merkurym znajduje się na stałe H2O, ale ostatnie zdjęcia zrobione przez sondę MESSENGER potwierdziły tę tezę. Oto jak Michael Lemonick zaraportował ten fakt do Time:
„Są to pierwsze zdjęcia optyczne i nikt nie jest do końca pewien, jak lód tam się znalazł. Jednym z pomysłów jest to, że został zwolniony z skały wodonośnej w skorupie Merkurego, ale teoria sugeruje, że zamiast tego przyleciał w postaci wpływów z lodowych komet, które równie dobrze mogą być tam w ten sam sposób jak Ziemia pozyskała swoje oceany”. "To sporo lodu," powiedział Chabot "to równowartość wody w jeziorze Ontario, więc jeśli to była jedna kometa, to była całkiem spora. Bardziej prawdopodobne jest, że była to seria mniejszych komet, które spadały przez miliony lat.”
Ekstremalne wahania temperatury Merkurego są dzięki bardzo cienkiej atmosferze. Niewielka masa planety oznacza, że ma trudności z gospodarowaniem cząsteczek gazu, a intensywne promienie słoneczne robią co w ich mocy, aby odpędzić je z powierzchni skalistej planety. Jeśli planeta miałaby gęstszą atmosferę, to bardziej przypominałaby Wenus, gdzie grube niebo utrzymuje średnie temperatury powyżej 460˚ C.
Merkurego cienka atmosfera daje naukowcom inną wyjątkową okazję. W następną wiosnę, MESSENGER będzie mógł latać tylko 12 mil nad powierzchnią bez spalania się. Podczas tego przejścia, będzie mógł zrobić zdjęcia wysokiej rozdzielczości planety, co da naukowcom unikalne okno do świata skrajności.
źródło: NOVA Next
27.10.2014

Kiedy Megalodon zniknął z oceanów ?
Około 28 milionów lat temu, największy rekin, jaki kiedykolwiek żył na Ziemi wędrował po morzach, rozdzieranie duże ssaki morskie na strzępy, takie jak wieloryby i delfiny. Mierzył do 18 metrów długości, uzbrojonych w zęby o długości 7 centymetrów, niesamowity Carcharocles Megalodon był naprawdę groźnym drapieżnikiem.
Chociaż został on powszechnie uważany za wymarły przez naukowców ze względu na brak obserwacji i ostatnich próbek, Discovery Channel wpadło na pomysł, że ten drapieżnik może wciąż czaić się w głębi oceanu, unikając wykrycia przez naukowców. I oczywiście, brak dowodów nie jest koniecznie dowodem braku. Ale teraz, nowe kompleksowe badania przez naukowców z University of Florida i Uniwersytet w Zurychu zasugerowały, że ten okrutny kręgowiec, wymarły około 2,6 milionów lat temu, odrzucając popularne pomysły, mówiące o tym, że Megalodon przetrwał do dziś. Prace zostały opublikowane w czasopiśmie PLOS ONE.
Skamieniałości Megalodon’a, w szczególności zęby, zostały odkopane w znacznej liczbę miejsc na całym świecie, co sugeruje, że zwierzę to było kosmopolityczną rybą, która zamieszkiwała szeroką gamę środowisk morskich. Skamieniałości te zazwyczaj wahają się od środkowego miocenu (15.9-11.6 mln lat temu) do pliocenu (5.3-2.6). Mimo obfitości skamielin, zaskakująco niewiele było wiadomo na temat wymierania Megalodon’a.
W celu lepszego zrozumienia wyginięcia tych zwierząt, naukowcy przy Bazie Paleobiologii zidentyfikowali ostatniego Megalodon’a i skamieniałości znaleziono w sumie 53. Z tych zapisów, 42 uznano za wiarygodne, więc tylko one zostały uwzględnione w analizie. Wiek z próbek mieści się w zakresie górnego i dolnego szacowania, aby uwzględnić tą niepewność, przeprowadzono 10 000 symulacji dla każdej skamieliny. Dzięki temu właśnie wybrano prawdopodobny wiek.
Następnie zastosowano technikę zwaną optymalne oszacowanie liniowe aby wywnioskować kiedy Megalodon wymarł. To wymaga zbadania rozkładu przerw w czasie między datami kopalin, jak twierdzi autor badania, Chris Clements z LiveScience. Mimo, że nie można dać konkretnej daty, kiedy zwierzę wymarło, zapewnia najbardziej prawdopodobną statystycznie datę ekstynkcji, powiedział.
Według obliczeń, Megalodon wymarły około 2,6 lat temu i jest mało prawdopodobne, by przetrwał po tej dacie. Z sześciu symulacji rzeczywiście można wywnioskować datę ekstynkcji po dziś dzień, co oznaczałoby, że nie może być uznany za wymarły dlatego, że ponad 99,9% symulacji dał datę z przeszłości, zespół natomiast odrzucił hipotezę, że Megalodon przetrwał do dziś. Miejmy nadzieję, że to pomoże rozwiać popularny mit, że Megalodony wciąż czyhają gdzieś w naszych oceanach.
Co ciekawe, wywnioskowana data wymarcia pojawiła się w tym samym czasie, co data współczesnych wielorybów fiszbinowych, co sugeruje, że zniknięcie Megalodon’a mogło przyczynić się do rozwoju tych zwierząt. Przyszłe badania powiedzą nam więcej.
27.10.2014

Grzyb w służbie człowiekowi.
Monstrualny grzyb Agarikon może stanowić klucz do nowych leków stosowane w leczeniu chorób takich jak gruźlica, ospa krowia, ptasiej i świńskiej grypy, według amerykańskiego mikologa Paul Stamets. Te grzyby były stosowane w leczeniu gruźlicy przez starożytnych Greków i przez niektórych rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej. Dziś w laboratorium, naukowcy twierdzą, że związki pozyskiwane z grzybów pokazują obiecujące wyniki Agarikon w zwalczaniu bakterii gruźlicy.
Agarikon są bardzo trudne do znalezienia i które rosną tylko na drzewach w starych lasy w Ameryce Północnej i Europie i być może jest to najdłużej żyjący grzyb na Ziemi.
27.10.2014

Sonda kosmiczna Odyssey
Dzisiaj, w 2001 roku sonda Odyssey rozpoczęła swoją misję na Czerwoną Planetę. Podróżując po orbicie Marsa wysłała mnóstwo zdjęć i informacji na temat geologii, klimatu, mineralogii przez ostatnie 13 lat. Jak przewidywano misja miała zakończyć się w sierpniu 2004 roku jednak Odyssey nadal kontynuował dokumentowanie. Dziś służy jako jednostka badawcza i łącznik z łazikami na powierzchni Marsa.
Po bliskim przelocie komety Siding Spring 19 października 2014 sonda nie odnotowała żadnych zniszczeń iże wszystkie systemy działały prawidłowo. Naukowcy z NASA właśnie się tego spodziewali ponieważ Odyssey i inne satelity zostały tak ustawione aby obserwować i nie zostać poturbowane przez ogon komety.
źródło: NASA History
23.10.2014

Erta Ale Lava Lake
Na fotografii przedstawione jest jezioro lawy w Caldera Erta Ale. Erta Ale wulkan (czyli paląca góra w lokalnym języku Afar) znajduje się w depresji Danakil Trójkąta Afar, w północno-wschodniej Etiopii. Jest to jeden z czterech czynnych wulkanów, które od czasu do czasu generują jeziora lawy (pozostałe to Kilauea, Erebus i Nyiragongo). To zdjęcie zostało wykonane przez Carlo Dellarole, nauczyciela i geologa.
www.abugeo.com
Czytaj więcej o tym zdjęciu na Earth Science Picture of the day:
http://epod.usra.edu/.../2.../09/smoking-góra-lawa-lake.html
Dowiedz się więcej o wulkanach w depresji Danakil:
http://earthobservatory.nasa.gov/IOTD/view.php?id=84081
Dowiedz się więcej o Erta Ale:
http://www.volcano.si.edu/volcano.cfm?vn=221080
23.10.2014

Selfie.
Ta małpa ukradła aparat fotograficzny żeby cyknąć sobie selfie. Wiele osób mogłoby się od niej uczyć...
23.10.2014

23.10.2014
Głębinowe eksploracje odkryły dziwną rybę – chyba nie jest prawdziwa.
Mieszkańcy bezkresnych głębin nie słyną ze swojej urody. Najczęściej są to stworzenia należące do grupy najbrzydszych na naszej planecie. Jednakże wyjątkiem może być spookfish o małym kręgosłupie (Harriotta haeckeli).
Bardzo niewiele wiadomo o tym konkretnym spookfish, choć spookfish brownsnout przyciąga uwagę.
Rzadki materiał filmowy z krewnym rekina, członek rodziny Rhinochimaeridae, zostało zrobione w zeszłym roku w Hydrografa Canyon na Północnym Atlantyku. Wideo zostało zrobione przez National Oceanic i Atmosferyczną Administracje ROV Deep Discoverer, uruchomionej z Okeanos Explorer, która wykonała podróż do kanionów głębinowych przy wschodnim wybrzeżu Ameryki.
H. haeckeli znaleziono w otwartym morzu w pobliżu od Grenlandii do Nowej Zelandii, ale żeby spotkać życie na takich głębokościach żyć (poniżej 2600 m) to prawdziwa rzadkość. Międzynarodowa Unia Ochrony Przyrody uważa, że pozyskane dane nie sa wystarczające aby określić ich status, ale istnieją obawy, że mogą być zagrożone głębinowe trała.
Gatunek nie jest znany, ma około 70 cm długości, ale ma jadowity kręgosłup do obrony. Zdjęcia sugerują, że napotkany osobnik jest samcem.
23.10.2014

22.10.2014
22.10.2014
21.10.2014
Morze Sargasso.
Morze Sargasso znajduje się w całości w obrębie Oceanu Atlantyckiego, jest jedynym morzem które nie ma lądowych granic.
Morze Sargosso jest to ogromny skrawek oceanu nazwany tak, od swobodnie pływających wodorostów czyli ‘sargassum. Chociaż istnieje wiele różnych rodzajów alg znalezionych, które pływają w oceanie na całym świecie, Morze Sargassowe jest wyjątkowe, ponieważ niesie ze sobą wiele gatunków Sargassum które są "holopelagic" - oznacza to, że glony nie tylko swobodnie pływa po oceanie, ale rozmnażają się wegetatywnie na pełnym morzu. Inne wodorosty rozmnażają się i zaczynają życie na dnie oceanu.
Sargassum stanowi dom dla niesamowitej różnorodności gatunków morskich. Żółwie używają maty Sargassum jak szkółki gdzie pisklęta mają jedzenie i schronienie. Sargassum jest również ważnym siedliskiem dla gatunków morskich, takich jak krewetki, kraby i ryby, które są przystosowane specjalnie do tych glonów pływających. Morze Sargassowe jest miejscem tarła dla zagrożonych i ginących węgorzy, a także białych marlin. Humbaki co roku migrują przez Morza Sargassowego. Ryby komercyjne, takie jak tuńczyk jak również ptaki migrują przez Morze Sargassowe i zależą od jego jedzenia.
Podczas gdy wszystkie inne mórza na świecie są określone co najmniej w części przez granice lądowe, Morze Sargassowe jest określone tylko przez prądy oceaniczne. Leży w północnej części Atlantyku Subtropical Gyre. Gulf Stream tworzy zachodnią granicę, a morze jest dodatkowo określone na północy przez Prąd Zatokowy, na wschód od prądu kanaryjskiego, a na południu przez Prądu Północnoatlantycki Równikowy. Ponieważ obszar ten jest zdefiniowany przez prądy, to granice są dynamiczne, korelujące z grubsza z Centrum Azor wysokiego ciśnienia dla konkretnej pory roku.
21.10.2014

Zobaczcie jak malutki koliber potrafi zawisnąć w powietrzu i pić wode z fontanny
Obraz na tym filmie musiał zostać spowolniony aby uchwycić krople wody.
20.10.2014

18.10.2014
Czas karmienia
Setki rekinów wpadły w szał karmienia u wybrzeży Północnej Karoliny.
16.10.2014
Nareszcie ! New Horizons mają drugi cel.
Co za ogromna ulga: jest w końcu miejsce na New Horizons do odwiedzenia poza Plutonem.Zespół naukowców kierowany przez Johna Spencer odkrył trzy możliwe cele, wszystkie w Zimnej Klasycznej część pasa Kuipera. Jedno z nich jest szczególnie łatwe do osiągnięcia. New Horizons przeleci obok obiektu 30-45 kilometrów w styczniu 2019.
New Horizons - sonda kosmiczna
16.10.2014
Portrety rodzinne

Indie szczęśliwie wysłały sonde na orbite Marsa
